Dövme Sildirme, Dövme, Yara ve Ameliyat İzi Kapatma, Geçici Dövme

Öncelikle şunu belirtmeliyiz, dövme sildirme işlemi kanunen doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Lazer ile silme, doku transferi vs gibi yöntemleri vardır. Hepsinin birbirlerine göre artı ve eksileri mevcuttur. Ne kadar iyi sonuç alınacağı ise ilgili kişilerin incelemesi sonucunda belli olur. Çok ciddi yan etkileri olabileceğinden dolayı siz de mutlaka çok iyi araştırma yapmalısınız.

Eğer ki bu tarz bir yöntemi istemiyorsanız, mevcut dövmenizi değiştirmek (cover up), düzelttirmek, büyütmek (touch up) vs istiyorsanız ya da vücudunuzda istemediğiniz bir yara, yanık ameliyat izi varsa kozmetik görünümünü gizlemenizde ya da dövmelerinizi kapattırma, güzelleştirme konusunda size yardımcı olabiliriz. Bunlarla ilgili olarak bizimle irtibata geçip yaptığımız örnek çalışmaları görebilirsiniz.

Geçici dövmenin ise suiistimal edilen farklı bir durumu vardır. İlk olarak belirtmek isteriz ki, 6 aylık ya da 1-2 yıllık geçici dövme diye bir şey maalesef dünyada yoktur. Kalıcı makyaj boyasıyla yapıyorum, benim boyalarım farklı vs gibi söylevlere itibar etmeyiniz. Yapılan işlemin 1-2 ton solması çıkacağı anlamına gelmez. Ömür boyu istemediğiniz bir şeyi taşımamak için bunlara dikkat etmelisiniz.

Peki geçici dövme yok mu? tabii ki var. 1-2 hafta kadar vücutta kalan, hint kınası ya da benzer boyar malzemelerle yapılan işlemler vardır. Ancak bu tarzda detaylı gölgeli çalışmalar maalesef yapılamaz. Daha çok düz satıhlı ve detaysız desenler yapılabilir. Ya da bu iş için yapılmış özel boyaların ve kalıpların kullanıldığı deri üstüne spreyleme şeklinde uygulanan yöntemleri de tercih edebilirsiniz.